ico
У кошику порожньо!
logo

Одного разу віск запитав у цегли:
- Скажи, сусід, чому ти такий твердий? Цегла відповів:
- Я не завжди був таким. Я і мої брати зроблені з м'якої глини. Глину замісили водою, довго м'яли, наготували цегли, а потім сунули в вогонь. Там-то ми і стали дзвінкими і твердими.
«Цегла і віск», італійська казка


Цегла будівельний, рядовойЕго фортеці позаздрить будь-який римський гладіатор. Його братське почуття викликає розчулення навіть у самих нерозлучних друзів. Він вийшов з води, але не промок. Він пройшов крізь вогонь, але став від цього тільки сильніше. Адже його звуть «будівельну цеглу».

Слово «цеглина» прийшло до нас з перської мови і спочатку означало глиняну субстанцію, яка була вручну зліплена дбайливими руками робітників, а потім обпікалася в залізних підлогових печах при температурі 1100 градусів і вище. На сьогоднішній день практично все виробництво цегли механізовано і становить, щонайменше, 200 мільйонів екземплярів на рік.

Цей на вигляд непомітний будівельний матеріал залишається незмінно актуальним завдяки простоті монтажу, міцності і вмінню поглинати вологу.

Існує два основних види будівельних цеглин - повнотіла і пустотіла.

Повнотіла рядовий цегла має властивість без особливих зусиль переносити найвищі навантаження, тому більш охоче за все застосовується для будівництва несучих споруд, а також при закладці фундаменту. Переваги даного будівельного матеріалу безперечні:

1. Повнотіла цегла - один з рекордсменів по міцності на стиск, так як її рівень при будь-яких обставинах перевищує 100 кгсм2.

2. Укладальні роботи з цим типом цегли - одне чудо, адже вони гранично прості і не вимагають особливої ​​майстерності.

3. Внаслідок чудового зчеплення складових цеглини закріплені намертво, що дає можливість споруджувати практично цільні стійкі будови.

цегла будівельна, рядовой4. Лютневі морози віддадуть перевагу обійти ваш будинок з повнотілої будівельної цегли стороною, оскільки вони, як і ми, твердо впевнені в тому, що цей будматеріал володіє воістину високим ступенем морозостійкості. Факти говорять самі за себе: по-перше, вищезгаданим цеглин завжди супроводжує послідовність періодів заморожування і відтавання; по-друге, вони з легкістю переносять будь-які перепади температур.

5. У списку сміливців, які пройшли крізь горезвісні «воду, вогонь і мідні труби», повинні значитися і повнотілі цеглини. Вони вогнестійкі і мають непоганий показник поглинання вологи (приблизно 9-10%).

Однак всі ці якості будуть доступні лише в разі вибору якісних повнотілих цегли, що відповідають базовим вимогам. Загальноприйнятий стандарт передбачає наступні характеристики:

- габарити повнотілої будівельної цегли складають 250x120x65 мм;

- зовнішній вигляд стандартного цегли ідеальний - плоскі ребра і прямі боки, а значить, Горбатов і вм'ятини не роблять вашу покупку честі.

- загальний обсяг пустот в цеглі ні в якому разі не повинен перевищувати 13%;

- даний будматеріал важить близько 4,3 кг.

- водопоглинання повнотілої цегли дорівнює 8%, якщо ж менше, ви маєте справу з браком;

- вапно і камені - не найкращі сусіди для цегли, тому їх наявність в складі неприпустимо;

- крім того, правильно виготовлений будівельну цеглу буде видавати характерний дзвінкий відгомін при постукуванні.


цегла будівельна, рядовойПустотелий рядовий цегла, також відомий як «щілинний» та «дірчастий», відрізняється від свого побратима підвищеним вмістом пустот, які часом становлять 15-20% його маси. Іншими словами, цей тип цегли порожнистий і крихкий, але, разом з тим, ідеально підходить як для будівництва зовнішніх стін, так і для зведення внутрішніх перегородок. І все ж, майте на увазі, що використовувати саман для кладки фундаментів, цоколів або ж сирих приміщень - затія сумнівна, тому в подібній ситуації краще побережіть нерви і віддайте перевагу послуги цегли повнотілої.

Основними позитивними якостями щілинного цегли вважаються:

- досягли небувалих висот теплоізоляційні характеристики;

- знижена навантаження на фундамент.

Однак не варто забувати і про зворотний бік монети. «Посаджені на дієту» пустотілі цегли занадто мляві, щоб винести великі навантаження. Отже, для зведення несучих стін щілинні цеглини застосовуються в дуже малих кількостях при будівництві одно- і двоповерхових конструкцій.

Залишити коментар

Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь залишити відгук