ico
У кошику порожньо!
logo

Цегла відомий людству вже більше 4000 років, але і сьогодні він є найбільш популярним матеріалом для спорудження різних конструкцій - від простих заборів до розкішних вілл. Різноманітність кольорів і форм додає будівлям неповторний вигляд, а в гармонії з архітектурою - особливо затишну атмосферу. Цегла зручний в роботі, міцний і довговічний. Зараз в світі випускається цеглина більше 15000 поєднань форм, розмірів, кольорів і фактур поверхні, проте всі його види можна розділити на кілька умовних категорій за різними показниками.

Керамічна цегла може випускатися як суцільним (повнотілою), використовуваним в основному для будівництва печей і камінів, так і "дірчастим" (порожнистим), що застосовується для кладки стін і мають ще одну назву - ординарний. Поряд з ординарним проводиться і фасонний цегла, що має нестандартну (скошену, округлений, овальну і т. Д.) Форму, що значно полегшує роботу при необхідності зведення настільки ж "нестандартних" стін або елементів будівель.

Повнотіла червона цегла традиційних розмірів важить від 3,5 до 3,8 кг. Марка цегли (76,100,125, 150, 200, 250 і 300) показує тиск (в кг на см2), який цегла витримує при стисканні. "Класичні" розміри повнотілої червоної цегли: довжина 250, ширина 120 і висота 65 мм. Існують також так званий полуторний (висотою 88 мм) і подвійна цегла (висотою 138 мм), що застосовується в полегшених кладках і практично не зустрічається повнотілою.

Облицювальною називається керамічна цегла, що має на вертикальних гранях декоративний шар. Різниться кілька типів такого цегли:

    
глазурований, зі склоподібним кольоровим шаром, що надає матеріалу характерний блиск;
    
ангобірованний, з декоративним шаром з спеціально підібраного глиняного складу;
    
двошаровий, з нанесеним на сирець рівномірно обпаленим шаром кольорової глини.

Залишити коментар

Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь залишити відгук